Adana 1 Şubesi
2148 | | | 23-01-2020
Tatilde de Ara Vermeden Sizler İçin Çalışıyoruz
Süleyman SAMSA
Değerli eğitim çalışanları, değerli üyelerimiz, kıymetli dava arkadaşlarım. Okullar tatil oldu ama biz çalışmalarımıza ara vermedik. Ara tatilin ilk bir haftası daha dolmadan Eğitim-Bir-Sen'imizin Genel Merkez nezdinde ve özelde Adana Şubemiz nezdinde çok önemli çalışmalarımız oldu.

Genel Merkez nezdinde üyelerimiz için 47. Başkanlar Kurulu Toplantısı yapıldı, önemli kararların alındığı bu toplantıda Adana’yı başkanımız Mehmet Sezer temsil etti.
 
Sadece bir-kaç ay içinde yaptıklarımız; atama bekleyen öğretmenlerin eylemine destek verdik, üyelerimiz için Ankara’da Konuk Evi’miz hizmete açıldı. Cumhurbaşkanımız ziyaret edilerek eğitim çalışanlarının sorunları görüşüldü. Kurucu genel başkanımız rahmetli Mehmet Akif İnan’ın 20.vefat yılında etkinliklerle ve rahmetle anıldı. Teşkilat eğitim programı yapıldı. 3600 Ek gösterge, vergi dilimi, Öğretmenlik Meslek Kanunu gibi daha birçok konu gündemde tutuluyor ve tutulmaya devam edilecek. 2010 Yılından buyana 258 kazanım elde edildi, bundan sonra da kazanımlar artarak devam edecek. Eğitim çalışanlarımızın talepleri için durmadan çalışacağız ve asla vazgeçmeyeceğiz.
 
Özelde ise Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi olarak bu eğitim öğretim döneminin başından bu yana yaptığımız faaliyetlerin bir kısmını sizlerle paylaşmak istiyorum;  
 
Okul ziyaretleri yapılarak, üyelerimizi bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirdik. Talep eden üyelerimize Yüksek Lisans yapmaları için yardımcı olduk, her ay Eğitim-Bir-Sen Bülteni çıkararak bu alanda şubeler nedzinde bir ilki gerçekleştirdik. Sağlıklı Yaşam Yürüyüşleri kapsamında Karaisalı Kapukaya Kanyonu ve Kozan Göller Yaylasında üyelerimiz ile Sağlıklı Yaşam Doğa yürüyüşleri yaptık. İlimizde Genel Başkanımız Ali Yalçın’ın katılımıyla 11.Bölge Toplantısı yapıldı. Çocuk Hakları günü münasebetiyle “Çocuk Aklı değil Çocuk Haklı” Projemizi gerçekleştirdik. Her üyemize şahsına özel üzerinde isimlerinin yazıldığı ajanda ve kalem hediye edildi. Her ay düzenli teşkilat toplantılarımızı gerçekleştirdik. Stratejist Abdullah Çiftçi’nin katılımıyla "21.Yüzyılda Dünya düzeni ve Türkiye" Konferansımızı gerçekleştirdik. Ayrıca Her ay Kitap okuma projemiz ile “Kitap Okumaya V/Aktimiz Var” Projemizi gerçekleştirdik. Ayrıca Üyelerimize hukuk ve avukatlık hizmeti vererek, üyelerimizin onlarca dava kazanmasına vesile olduk.
 
Üyelik çalışmaları kapsamında 3 ay üst üste Türkiye genelinde dereceye giren Adana Şubemiz yılın son çeyreğini Türkiye 1.si olarak tamamladı. 
 
Elbetteki bunlarla yetinecek değiliz. Üyelerimize yönelik Umre Programı düzenledik. Kutsal topraklara giderek orada da ibadetlerimizi yerine getirmek istiyoruz. Ayrıca yine önümüzdeki günlerde çok önemli bir ismi Adana’da ağırlayacağız. 
Bugüne kadar bize ulaşan her üyemizle ilgilendik ve ilgilenmeye devam edeceğiz Allah’ın izniyle.. Biz üyelerimiz için varız. Üyelerimizle güçlüyüz. Üyelerimizin desteğiyle daha birçok zorluğu aşacağız. 
 
Daha yapacak çok işimiz var. Hiç durmadan çalışmaya devam…
 
Sağlıcakla kalın…
Tüm Yazılar
1 Tatilde de Ara Vermeden Sizler İçin Çalışıyoruz
2 TOPLUMSAL HASSASİYETLERİMİZ