11. BÖLGE TOPLANTISI EĞİTİM PROGRAMI'NIN ARDINDAN
98 | | | 28-10-2019

Mehmet SEZER

Türkiye’nin en büyük sendikası Eğitim-Bir-Sen’imizin teşkilatlarımıza yönelik ülkemizin dört bir yanında düzenlediği eğitim programlarının 11.’si Adana’da gerçekleştirildi.

 

11. Bölge Toplantısı Eğitim Programı’na Adana’mızın yanı sıra Mersin, Hatay ve Osmaniye’den de Eğitim-Bir-Sen şube başkanları, yönetim kurulları, denetleme ve disiplin kurulu üyeleri, ilçe temsilcilik yönetimleri ve kadın komisyonları üyeleri katıldı. Genel Başkanımız Sayın Ali Yalçın da programın açılış konuşmasını yaparak bizleri onurlandırdı.

 

Sayın Genel Başkanımız’ın özellikle eğitimcilere yönelik şiddet olaylarına karşı tepkisi ve 5’nci Dönem Toplu Sözleşme süreci ile ilgili sözleri hem haber ajanslarının hem de gazetelerin 1 numaralı gündemi oldu.

 

Genel Başkan Yardımcılarımız ve Genel Merkez’den gelen eğitimcilerimiz de programımızın en güzel şekilde geçmesi için yoğun çaba gösterdiler. Bu vesile ile emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.
 

Toplantılar boyunca sendikal çalışmalar, önümüzdeki süreçte gerçekleştirilmek istenen faaliyetler, toplu sözleşme süreci, eğitim ve eğitim çalışanlarının gündemindeki mevzular konuşuldu. Bu konular hakkında istişareler yapılarak, eğitimler verildi. Böylece Eğitim-Bir-Sen yöneticileri bundan sonraki süreçte daha bilinçli ve aktif bir şekilde sendikal mücadele gösterecekler.


Ben bu vesile ile başta Şube Yönetim Kurulu üyelerim ve teşkilatlarım olmak üzere emek sarf eden, çaba harcayan herkese teşekkür ediyor, hepinize saygı ve selamlarımı iletiyorum.

Top